/_nuxt/img/logo.fff9e05.png

Zakład pogrzebowy - Cennik

Obecnie w Polsce nie ma takiej sytuacji, że na pogrzeb jakiejś osoby (nawet bezdomnej) nie będzie pieniędzy. Środki pieniężne na pokrycie kosztów zapewnia państwo polskie, jest to tzw. zasiłek pogrzebowy. Wypłacana suma wystarcza, by zorganizować godną uroczystość pogrzebową. „Obol” Zakład Pogrzebowy w Grudziądzu na Państwa życzenie reguluje kwestie formalne, zarówno w Urzędzie Stanu Cywilnego, jak i załatwia to wszystko, co trzeba zrobić, by otrzymać zasiłek pogrzebowy z ZUS, KSUS czy MSW.

Koszty pogrzebu

Koszt pogrzebu (zakład pogrzebowy cennik Grudziądz) będzie znacznie niższy, jeśli rodzina posiada już miejsce pochówku. Bardzo często na cmentarzach znajdują się wieloosobowe mogiły, w których składa się ciała członków tej samej rodziny. Najczęściej w ten sposób pochowani są małżonkowie, dzieci i rodzice. Trzeba wiedzieć, że mogiła na większą ilość osób powinna być w tym celu specjalnie przygotowana, o ile pochówek następuje wcześniej niż po 20 latach od wcześniejszego pogrzebu.

1 Pogrzeb może być skromny, ale rodzina zmarłego często pragnie, by ceremonia była niezwykle uroczysta. Oczywiście wszelkie dodatkowe usługi pociągają za sobą konieczność wielu zabiegów i działań, co przekłada się na wyższe koszty. Każdy zakład pogrzebowy cennik Grudziądz ma określone procedury, których starannie przestrzega. Jedną ze składowych ceny pogrzebu jest trumna. Najtańsze są te wykonane z drewna sosnowego, najdroższe są trumny dębowe, to koszt rzędu nawet kilku tysięcy złotych.

2 Do usług pogrzebowych (Zakład pogrzebowy cennik Grudziądz) wlicza się także przygotowanie ciała do pochówku. Zakład pogrzebowy może zaoferować odpowiednie ubrania, może umyć ciało, nałożyć ubrania pogrzebowe, uczesać zmarłego i wykonać makijaż.

3 Koszty pogrzebu to także koszt przechowywania ciała w chłodni. To standardowa usługa, którą oferuje każdy zakład pogrzebowy. Wydłużenie spoczywania ciała w chłodni o kolejne dni wiąże się z większymi opłatami.

4 Inne usługi pogrzebowe to np. przewiezienie trumny z ciałem, przenoszenie trumny w kościele, odwiezienie zmarłego na cmentarz oraz opuszczenie trumny wraz z zasypaniem mogiły.

5 Cena pogrzebu może się zwiększyć, jeśli wymagamy np. dodatkowej oprawy muzycznej, organizacji stypy, zakupu wiązanek na grób, przewiezienia gości na stypę itd.

Nagrobki i pomniki

Kolejną ważną usługą, związaną z pochowaniem zmarłego, jest wykonanie nagrobka lub pomnika nagrobnego. W zależności od tego, czy decydujemy się na klasyczny, standardowy nagrobek, czy też chcemy realizacji autorskiego projektu artystycznego — koszt takiego nagrobka może mieć olbrzymią rozpiętość cenową. Wiele zależy od rodzaju wybranej płyty i innych czynników, które należy uzgodnić z kamieniarzem. Gdy do rodzinnej mogiły chowa się kolejną osobę, na nagrobku dodaje się jedynie kolejny napis z imieniem, nazwiskiem, datą urodzenia i śmierci zmarłego. Koszty ponoszone za wygrawerowanie napisu są nieporównywalnie niższe niż koszt wykonania całego, nowego nagrobka.

Serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z naszych usług (Zakład pogrzebowy cennik Grudziądz). W zależności od Państwa możliwości i potrzeb, możemy elastycznie manewrować kosztami. Dajemy gwarancję, że każdy, przez nas organizowany pogrzeb, jest pełen godności i emanuje atmosferą szacunku do osoby zmarłej.

Zobacz ofertę

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy zakładem pogrzebowym cieszącym się zaufaniem wielu rodzin, które powierzyły nam organizację ostatniego pożegnania ich zmarłych. Jest dla nas niezwykle ważne, że możemy Państwu przyjść z pomocą w najtrudniejszych momentach życia. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu

stacjonarny:
56 4626793
komórkowy:
605 588 006
/_nuxt/img/bg-tl.e4c3953.png /_nuxt/img/bg-tr.a57c724.png /_nuxt/img/bg-bl.77156eb.png /_nuxt/img/bg-br.742bb0f.png